Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuŚwiąteczne spotkanie ZBH Meksyk

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Patrycja Augustyniak | 2017-12-22 20:12:06
spotkanie, świąteczne, zbh, meksyk, partnerzy, podsumowanie, 2017

W czwartek 14 grudnia br. w Klubie Biznesowym na 51. Piętrze w budynku Torre Mayor odbyło się pierwsze spotkanie świąteczne Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji Handlu w Meksyku. W spotkaniu wzięły udział firmy polskie i meksykańskie, klienci, przedstawiciele instytucji meksykańskich i wykonawcy.

Jak wielu z Was wie, od kilku już lat poświęcam się pracy polegającej na ułatwianiu i wzmacnianiu stosunków handlowych i biznesu międzynarodowego w Meksyku. Dlatego też to zagraniczne biuro jest dla mnie wielkim wyzwaniem i jednocześnie możliwością, jakiej zawsze pragnęłam.

 

W tym roku nadszedł czas dla naszego kraju by intensyfikować stosunki ekonomiczne i przed 8 miesiącami, przy okazji pierwszej, historycznej wizyty Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy w Meksyku, zostało otwarte niniejsze biuro w celu wzmacniania więzi ekonomicznych pomiędzy Meksykiem i Polską. Polski rząd wybrał Meksyk jako jeden z pięciu priorytetowych rynków na świecie poza Unią Europejską. Meksyk za każdym razem zwiększa swoje znaczenie dla Polski i aktualnie jest trzecim najważniejszym partnerem w Ameryce Łacińskiej.

 

Zgodnie z danymi meksykańskiego Ministerstwa Gospodarki, meksykański eksport produktów do Polski wyniósł 261 mln dolarów w 2017 roku, podczas gdy polski eksport do Meksyku miał wartość 774 mln dolarów.

 

W tym krótkim czasie nasze biuro obsłużyło 150 polskich firm z planami ekspansji na rynek meksykański w różnych sektorach, między innymi: sektor motoryzacyjny, sektor rolno-spożywczy, IT, inżynieria, branże kreatywne, sektor medyczno-farmaceutyczny czy sektor kosmetyczny. Jest to ewidentny sygnał, że rynek meksykański jest atrakcyjny dla polskich produktów. Także w Polsce istnieją meksykańskie inwestycje całkowicie ustrukturyzowane, do których zaliczyć można: Cemex, Katcom, Nemak, Grupo Industrial Saltillo oraz Mexichem. Mamy nadzieję, że w przyszłości ta liczba się zwiększy. Meksykańskich inwestorów, którzy wciąż szukają odpowiedniej lokalizacji na swój projekt inwestycji w Polsce, zapraszamy do zapoznania się z możliwościami specjalnych stref ekonomicznych. Na dzień dzisiejszy Polska posiada 14 takich odpowiednio wydzielonych stref z całkowitą powierzchnią 8 000 ha.

 

Od 1999 do 2017 roku, handel bilateralny obu państw wzrósł 20-krotnie, od 50 mln dolarów do ponad 1000 mln dolarów. Jednak mimo reform oraz zmian strukturalnych, handel bilateralny pomiędzy Polską a Meksykiem ma jeszcze dużo możliwości do odkrycia.

 

Zapraszamy do inwestycji w Meksyku i w Polsce oraz do kontaktu z naszym biurem.

 

Bardzo dziękuję wszystkim za bycie częścią tego projektu oraz za towarzyszenie nam dzisiejszej nocy. Chciałabym zachować wspomnienie tego spotkania, w związku z czym zapraszam do zrobienia wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

 

Patrycja Staszewska

Kierownik ZBH Meksyk


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Kancelaria Adwokacka w Olsztynie

Adwokat Marta Rozbicka jest właścicielem kancelarii prawnej w Olsztynie. Świadczymy usługi z zakr...
Polska - Olsztyn 2021-05-17 Dodał: Marta Rozbicka Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Pozycjonowanie i Tworzenie Stron Internetowych.

Prowadzimy agencję interaktywną na terenie Olsztyna. W branży internetowej świadczymy usługi już ...
Polska - Olsztyn 2021-05-13 Dodał: Artur Niestępski Media i reklama Zobacz ofertę

Brama wjazdowa przesuwna

Brama żaluzjowa charakteryzuje się oryginalną konstrukcją składającą się ze stalowych przęseł, kt...
Polska - ZIELONA GÓRA 2021-04-28 Dodał: Marciniak Ogrodzenia Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert